Kontakt

Läs i första hand informationen på sidan ”frågor och svar” om du har frågor.

Har du allmänna frågor om Nämdö Fiber som inte besvaras på sidan ”frågor och svar” skickas de till: info@namdofiber.se

Mer specifika frågor om just ditt område eller din anslutning skickar du till respektive ansvarig i ditt område:

Områdesansvariga

Vill du komma i kontakt med en områdesansvarig där just du har en fastighet, vänligen se nedan:

Mörtö Södra (Etapp 1) Victor Wallenberg 070 266 12 27 victor.wallenberg@sectrade.se

Mörtö Norra (Etapp 1) Jan Nilsson 076 166 83 83 jan.k.nilsson@gmail.com

Uvö (Etapp 1) Jan Nilsson 076 166 83 83 jan.k.nilsson@gmail.com

Orrön med Hemskär och Högholmen (Etapp 1) Jan Nilsson 076 166 83 83 jan.k.nilsson@gmail.com

Ekholmen (Etapp 1) Nilla Söderqvist 070 797 17 36 nilla.soderqvist@telia.com

Nämdö Södra upp till Sand (Etapp 1) Nilla Söderqvist 070 797 17 36 nilla.soderqvist@telia.com

Sand (Etapp 1) Solvik och Västanvik Per Fjärdhäll 072 164 74 08 per@ostanvikgard.se

Kalkberget, Östanvik och Vedviken Per Fjärdhäll 072 164 74 08 per@ostanvikgard.se

Sandviken, Nämdö Böte Marsängsvikarna, Hjärteruddarna, Boskapsön, Idöborg, Skärvassa och Käckskär Mikael Mongård 070 843 10 98 mikael.mongard@ip-only.se

Solhaga, Norrängen, Tjusvik, Krokvik, Krokudden och Krokholmen Toomas Vaks 070 565 47 55 toomas@toomasvaks.se

Aspön, Ladholmen och Högholmen Conny Mattsson 070 865 26 50 conny@stromskar.se / Stefan Tonnert 070 755 66 46 stefan.tonnert@swipnet.se

Skoboraden Mats Lindström 070 895 95 85 mats.lindstrom@medstroms.se och Thomas Carlsson 08 571 580 66, 070 229 64 43 vano@telia.com